Prasidėjus naujiems metams, visų dėmesys nukryps į Saudo Arabijos smėlynus, kuriuose talentingiausi pasaulio lenktynininkai varžysis naujausiose Dakaro lentkynėse.
Kiekvienais metais Dakaro ralyje netrūksta nei intrigų, nei įspūdžių, o šiemet jame galėsime stebėti ne vieną lietuvių ekipažą.
Kas yra Dakaras?
Dakaro ralis yra kasmet vykstančios bekelės ralio reido lenktynės, kuriose varžosi ir savo sugebėjimus demonstruoja tiek profesionalai, tiek mėgėjai. 1978 metais startavęs Dakaras žengia link 47-ojo renginio, kuris šeštąjį sykį grįžta į Saudo Arabiją. Lenktynininkų laukia tūkstančių kilometrų atkarpa, prasidedanti Bišos mieste, besitęsianti per didžiają Rub al Chalio dykumą ir pasibaigianti Saudo Arabijos rytuose esančiame Šaiba mieste. Negailestingas Dakaro ruožas bus tikras išbandymas visiems dalyviams, o finišo liniją kirs tik patys stipriausi ir ištvermingiausi.
Ateinančių metų ralis bus paskirstytas į dvylika etapų, iš kurių trumpiausias tęsis 328 kilometrus, o ilgiausias net 873 kilometrus. Kas sugebės susitvarkyti su dykumos metamais išbandymais sužinosime jau sausio mėnesį.
Kiek Dakare dalyvių?
Kiekvienais metais Dakaro lenktynėse dalyvauja šimtai profesionalų bei mėgėjų. 2024-ųjų renginyje, per visas kategorijas, lenktyniavo netoli 800 dalyvių, kurių tarpe buvo ir ne vienas Lietuvą atstovaujantis lenktynininkas. Atsižvelgiant į vis daugiau populiarėjantį Dakaro ralį, šiemet tikimasi dar daugiau dalyvių, kurie sieks save išbandyti bei kovoti už aukščiausias pozicijas.
Dakaras: lietuviai 2025-ųjų metų lenktynėse
Tikra tradicija tapęs Dakaras kasmet tampa viena karščiausių temų įvairiose pasaulio šalyse ir Lietuva tikrai ne išimtis. Kasmetinis ralis yra plačiai aprašomas ir aptarinėjamas, ypač, kai jame netrūksta Lietuvą atstovaujančių lenktynininkų. Nors ateinančių metų renginys neapsiėjo be permainų ir netikėtų pokyčių, jame vis tiek išvysime nemažai Lietuvos atstovų, tarp kurių bus tiek puikiai žinomi lenktynininkai, kurie jau ne pirmus metus varžosi negailestinguose smėlynuose, tiek debiutantai, siekiantys save įrodyti bei pritapti prie Dakaro elito ir veteranų.
Dakaro ralis skirstomas į penkias skirtingas transporto priemonių kategorijas (keturračių, bagių, automobilių, motociklų bei sunkvežimių) ir šiemet, pagal dabartinius duomenis, lietuvių ekipažus išvysime visose penkiose kategorijose.
Lietuviai, jau paskelbę apie savo dalyvavimą Dakaro 2025 ralyje:
- Modestas Siliūnas (motociklai)
- Mykolas Paulavičius (motociklai)
- Arūnas Gelažninkas (motociklai)
- Gediminas Šatkus (motociklai)
- Nerimantas Jucius (motociklai)
- Benediktas Vanagas (automobiliai)
- Gintas Petrus (automobilis)
- Vladas Jurkevičius (automobiliai)
- Rokas Baciuška (automobiliai)
- Vaidotas Žala (sunkvežimiai)
- Karolis Raišys (classic rally)
Dakaro 2025 trasa
Kiek kainuoja dalyvauti Dakare?
Turbūt nieko nenustebins žinia, kad Dakaro ralis yra itin reikalaujantis renginys, ypač finansiškai. Priklausant nuo pasirenkamo ralio tipo bei transporto priemonės kategorijos, dalyvavimo mokesčiai prasideda nuo 10 000€ ir gali siekti net 45 000€. Svarbu įvertinti, kad kiekvienai kategorijai yra taikomos nuolaidos, atsižvelgiant į tam tikrus faktorius, pavyzdžiui dalyvio patirtis. Prie dalyvavimo mokesčių taip pat prisideda ir kitos išlaidos, įskaitant ir pačią transporto priemonę, kuri privalės atitikti reikalavimus ir, galiausiai, atlaikyti dykumų metamus išbandymus.
Kaip stebėti Dakarą ir kada jis vyks?
Dakaras 2025 startuos sausio 3 dieną, o ralio finišas įvyks sausio 17 dieną.
Dakarą bus galima stebėti specialioje laidoje per TV6 kanalą, o visas svarbiausias ir aktualiausias naujienas platins TV3 žinios bei Power Hit Radio vedėjai. Taip pat, norintys Dakarą išvysti gyvai, tai galės padaryti kiekvieno etapo metu, organizatorių nustatytose saugiose zonose, kuriose galės saugiai išvysti besivaržančius lenktyninkus.